قصه فيلمنامه نمايشنامه داستان سردبير

ميلاد رضايي خليق لغزش

اتاق من لبریز از هوای نکبتی بیماری و انتظار است و صدای ماشینها روی خطِ ممتدِ جاده کشیده میشود. باید اضطراب یک فصل را کامل سر کشیده باشی که بوق کامیون خشمگین، افکار من را برباید. شاید مثل یک مسافر بی چمدان روی جاده قدم بگذارم و سوت زنان، ترانه ی زن ابدی را بِسُرایم... با بوسه ی چرخهای اتومبیل و جاده هم حتا اگر که غریب باشم، تا بینهایت قدم از کف پاهای من تا لمس خاک سست راه باقی می ماند. شاید تماشای چشمهای تو از پشت پرده افقی سبز با من آشتی کند./. ساعت بسیاری از هفت عصر گذشته و تو خواب دلواپسی نمی بینی. آنکه قهوه را سرد سرد هورت میکشد، از جا ماندن کبودی روی چکه های حنجره می ترسد.
باور کنید این فصل را دوست دارم، اما تنها کمی نفرت از چشمهای من می ریزد. امشب گذشتنی نیست، درست مثل عقربه ثانیه شمار پی چیزی می گشتم که تو منرا دیدی. نه خانم! به شما اطمینان میدهم سکه ام در زیر قدمهایتان گم نشده است. تنها کمی اگر منرا ببینید، من سکه ی گم شده ام را در چشمهای شما خواهم یافت.
ماه نیمه بود و فیگور برهنه ی تسکین روبروی حواس من. یک بریده کاغذ، فاصله اگر بوده باشد می توانی با من بخندی. رقصیدن شما را دوست دارم. منرا وسوسه می کنی. باید کمی قدم بزنم تا دود از دهانم بِجَهَد.
باشد! من از اینجا خواهم رفت و خانه ای روی مسافرت های درون شهری خواهم ساخت و به انتظار مسافرهای کوچک چشم خواهم دوخت. روبروی تو دراز کشیده ام و کسی باز خواست نمی نوشد؟ من مستی را دوست ندارم. دوست دارم در هُشیاری با لبهای لجباز تو رقصیده باشم. من با همه اختیار تو را بوسیدم و تو با تمام بی اختیاری نگاهت را از من دزدیدی. دوست دارم دستهایت مثل تار در پود من گم شود و لبهایت در من پُرزِ معصومی را تجسم کند.
من گمان می کنم که وامانده باشم هر وقت که بخواهم قلم بدست، تصویر زندگی ام را روی کاغذ بسازم. اما قلم که مردد میان ماندن و رفتن با کاغذم تقلا می کند، تصویر زندگی منرا عاشقانه می سازد. چند نقطه، یک لکه، روی سپیدی بی انتهای یک برگ زندگی.
می دانم ! من برای شما زندانی خواهم بود که جرعه ی نَفَس هایتان را جیره بندی می کند، اما کسی میداند، که جیره ی من روی چشمهای شما تَرَک خورده است؟
بگذارید. این آخرین سطری است که می نویسم، شاید باید خودم را روی خط ممتد جاده بلغزانم.

تاريخ ارسال :  پنجشنبه 11 مرداد 1386
                            

نام کاربري
کلمه عبور
 بازیابی رمز عبور 
 ثبت نام نویسنده 
ثبت نام کارشناس
تبلیغات در سایت
درباره سایت
تماس با ما
خرید داستان
معرفی کتب و نشریات
معرفی نویسندگان
معرفی کارشناسان
جمعه 1 تير 1397
شمارنده سايت
برای تبادل لینک یا لوگو با ما کد زیر را در قسمت مربوطه سایت خود قرار دهید.

هزار و یکشب
سردبیر فيلمنامه نمايشنامه داستان کوتاه قصه های مادر بزرگ تبليغات در سايت درباره سایت ارتباط با ما

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت الست هنر پويا ميباشد. © 1385